سلامت الکترونیک کارا

«کارا » به عنوان اولین شتابدهنده تخصصی سلامت الکترونیک کشور ،مصمم است با رویکردی نوآورانه و تیم‌سازی با نخبگان جوان آینده ی صنعت سلامت الکترونیک کشور را شکل دهد.
هدف اصلی کارا، ایجاد بستری مناسب جهت رشد و پیشرفت کارآفرینان جوان کشور است که با حمایت از استارتاپ های خلاق و کسب و کارهای نوپا در حوزه ی سلامت و بهداشت، منجر به اشتغال زایی و بهبود شرایط اقتصادی کشور می شود. استراتژی‌های حمایتی کارا منطبق بر به روز ترین استانداردهای شتاب دهی بین المللی است که با در نظر گرفتن شرایط داخلی کشور طراحی و پیاده سازی می‌شوند.
کارا از ایده های خلاق و تیم های سخت کوشی که رویای ایجاد تغییرات بزرگ در دنیای پیرامون خود را در سر می پرورانند، با قدرت حمایت کرده و تمامی امکانات لازم از جمله فضای فیزیکی کار، برنامه های آموزشی تخصصی و آموزش های مرتبط با بازاریابی و راه اندازی کسب و کار، تامین مالی ایده ها و ایجاد راه های ارتباطی با سرمایه گذاران را برای تیم های حاضر در مجموعه فراهم می کند.محل استقرار شتاب دهنده کارا در یکی از فضاهای اشتراکی استارتاپی بزرگ کشور به نام کارخانه ی نوآوری قرار دارد.
ایده ی ساخت کارخانه ی نوآوری، تأسیس یکی از بزرگ ترین زیرساخت های موجود در خاور میانه برای ارایه خدمات به استارتاپ ها بوده است که هم اکنون این مجموعه در زمینی به مساحت هجده هزار و پانصد متر مربع در غرب تهران، بزرگ ترین مرکز شتاب دهنده در خاور میانه و شمال افریقا به شما می رود. پروژه ی ساخت کارخانه نوآوری در شهریور 1396 کلید خورد و فاز اول آن در آبان 1396 به بهره برداری رسید. بخش های دیگر این مجموعه هم اکنون در حال ساخت هستند.جالب است بدانید کارخانه نوآوری در محل یک کارخانه قدیمی به نام «الکترود سازی آما» در حال احداث است. “آما” بزرگ ‌ترین تولیدکننده محصولات جوشکاری در منطقه غرب آسیاست و هم اکنون در محل جدید خود مشغول به کار است.زمینه های فعالیت کارا تمامی زیرشاخه های حوزه ی بهداشت و سلامت از جمله خدمات و محصولات دارویی، تجهیزات پزشکی، تناسب اندام، گیاهان دارویی و طب سنتی، محیط زیست، گردشگری سلامت، سلامت روان و سایر ایده های خلاقانه مرتبط با حوزه ی سلامت و بهداشت را در بر می گیرد.


تیم ما

دکتر علیرضا زهرایی (مدیر عامل)

دکتر زهرایی دارای مدرک داروسازی از دانشگاه تهران و مدرک MBA از دانشگاه صنعتی شریف هستند و سابقه ی مدیریت عامل شرکت های بزرگ داروسازی از جمله تماد و داروسازی هلال احمر را در رزومه خود دارند. دکتر زهرایی تا پیش از ملحق شدن به تیم کارا در شکل گیری و رشد و توسعه ی چندین استارت آپ دارویی به عنوان مشاور همکاری داشتند. ایشون از سال 96 مدیریت مجموعه کارا رو بر عهده گرفتند.

آیدا نجفی (مدیر مارکتینگ)

آیدا نجفی دارای مدرک فوق لیسانس مترجمی فرانسه از دانشگاه تهران و فوق لیسانس مدیریت مارکتینگ از دانشگاه لیدز انگلستان است. حوزهی تحقیقات دانشگاهی او در زمینه ی سرویس مارکتینگ و حوزهی تخصصی مورد علاقه اش سوشیال مدیا مارکتینگ است. او بیش از 10 سال سابقه ی مارکتینگ در حوزه های آنلاین و آف لاین دارد.

سلماز مقدس (مدیر امور شتابدهی)

سولماز دارای مدرک فوق لیسانس MBA است. حوزه ی تحقیقات دانشگاهی او در زمینه ی EQو CRM است. او بیش از 7سال سابقه ی کار در صنعت دارو و همچنین مدیریت اجرایی در تشکیل شرکت های مربوط به استارتاپ های دارویی را در رزومه کاری خود دارد.


تیم همکار ما در بخش
پیش شتابدهی و کوچینگ

دکترفرهنگ باقری

دانش‌آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیر کارخانه نوآوری های‌وی است. وی عضو هیات رئیسه باشگاه نوآوری ایران که متشکل از اعضا اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران و صاحبان صنایع و سازمان‌های بزرگ اقتصادی است می‌باشد. او همچنین سرپرست المپیاد کارآفرینی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدرس کارگاه‌های تامین مالی و ارزش‌گذاری می‌باشد.

دکترفرشته کاظمی‌پور

دانش‌آموخته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشجوی MBA دانشگاه صنعتی شریف است. وی سابقه فعالیت در حوزه مطبوعات و روابط عمومی را دارد و مدیر عملیات شرکت اَوِسِن نیز بوده است. او همچنین مسئول هماهنگی اجرایی برنامه تامزآپ و مدرس کارگاه‌های اعتبارسنجی و تحقیق بازار می‌باشد.

مهندس نسیم لحیم ‌گرزاده

دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. وی به عنوان مشاور راه‌اندازی و تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، به مدت 3 سال در شرکت مهندسین مشاور دانا تجهیز کارامد فعالیت می‌کرده. او همچنین سابقه فعالیت به عنوان مهندس فروش در شرکت سیتیکواسکن و مدیر تولید در شرکت دانش‌بنیان نگار اندیشگان، را دارد.

دکترآیدین پرنیا

دانش‌آموخته پزشکی و مشاور استارتاپ‌های سلامت دیجیتال است. وی هم‌بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت اَوِسِن که در زمینه آموزش و مشاوره راه‌اندازی کسب‌وکارهای سلامت فعالیت می‌کرد بوده است. او همچنین طراح و مسئول برگزاری برنامه تامزآپ و مدرس کارگاه‌های کارآفرینی در دانشگاه‌های علوم پزشکی است.


آزمایشگاه دیجیتال نوآوری

دوره ی ورود به دنیای سلامت دیجیتال این دوره پیش شتابدهی شامل برنامه آموزش گام به گام و تعاملی متشکل از آموزش تئوری، کارگاه های عملی و خدمات منتورینگ ست که شما را برای ورود به دنیای کسب و کار سلامت دیجیتال آماده خواهد کرد.

مشاهده بیشتر

کارا کیک آف

دوره ی شش ماهه ی شتابدهی کارا مختص استارت آپهایی ست که به مرحله ی ام وی پی رسیده اند و آماده اند تا با کمک شتابدهنده بیزینس مدل نهایی شون رو طراحی کنند و به مرحله ی ورود به بازار برسند.

مشاهده بیشتر