معاون علمی و فناوری ریس‌جمهور از «کارا» نخستین شتابدهنده نوآوری در حوزه سلامت الکترونیک واقع در کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد.

وجود ده‌ها شتاب دهنده عمومی و تخصصی در کشور تاکنون منجر به ایجاد کسب و کارهای موفقی در حوزه خدمات بویژه بازارهای دیجیتال و حمل و نقل شده است. در حوزه سلامت اگرچه فعالیتهای پراکنده و غیرمنسجمی انجام شده است ولی لزوم یک شتاب‌دهنده تخصصی حوزه سلامت که بر کسب و کارهای نوپای فعال در حوزه سلامت بویژه خدمات بهداشتی و درمانی، تله مدیسین، ژنتیک، تغذیه، تشخیص، خدمات دارویی، بیمه‌های درمانی و شبکه‌های اجتماعی سلامت تمرکز دارد، ضروری بنظر می‌رسید. هدف اصلی شتابدهنده کارا ، شتابدهی تخصصی حوزه سلامت الکترونیک می‌باشد.

در این شتابدهنده که توسط شرکت‌ دانش‌بنیان سیناژن و در کارخانه نوآوری آزادی مستقر شده است، بالغ بر 14 تیم فناور مستقر هستند که در حوزه کسب و کارهای استارتاپی سلامت الکترونیک فعالیت می‌کنند.

عبداللهی اصل سرپرست شتابدهنده کارا گفت: تیم‌های فناور مستقر در این شتابدهنده از تحصیل‌کردگان دانشگاه‌های برجسته کشور هستند و زمینه برای استقرار حداقل 25 تیم و شتابدهی این تیم‌ها تا مرحله تجاری‌سازی و ورود به بازار فناوری مهیا شده است.

شرکت سلامت الکترونیک کارا سعی دارد با انتخاب هدف‌دار و هدایت فنی تیمها و شرکت­های نوپا و با همکاری سرمایه گذاران به نحوی عمل کند که با جذب سالانه 20 تا 30 ایده همراه با یک سرمایه گذاری منطقی تا آستانه سال 1400حداقل یکصد تیم را جذب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر