معاون علمی و فناوری ریس‌جمهور از «کارا» نخستین شتابدهنده نوآوری در حوزه سلامت الکترونیک واقع در کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد.

وجود ده‌ها شتاب دهنده عمومی و تخصصی در کشور تاکنون منجر به ایجاد کسب و کارهای موفقی در حوزه خدمات بویژه بازارهای دیجیتال و حمل و نقل شده است. در حوزه سلامت اگرچه فعالیتهای پراکنده و غیرمنسجمی انجام شده است ولی لزوم یک شتاب‌دهنده تخصصی حوزه سلامت که بر کسب و کارهای نوپای فعال در حوزه سلامت بویژه خدمات بهداشتی و درمانی، تله مدیسین، ژنتیک، تغذیه، تشخیص، خدمات دارویی، بیمه‌های درمانی و شبکه‌های اجتماعی سلامت تمرکز دارد، ضروری بنظر می‌رسید. هدف اصلی شتابدهنده کارا ، شتابدهی تخصصی حوزه سلامت الکترونیک می‌باشد.

در این شتابدهنده که توسط شرکت‌ دانش‌بنیان سیناژن و در کارخانه نوآوری آزادی مستقر شده است، بالغ بر 14 تیم فناور مستقر هستند که در حوزه کسب و کارهای استارتاپی سلامت الکترونیک فعالیت می‌کنند.

عبداللهی اصل سرپرست شتابدهنده کارا گفت: تیم‌های فناور مستقر در این شتابدهنده از تحصیل‌کردگان دانشگاه‌های برجسته کشور هستند و زمینه برای استقرار حداقل 25 تیم و شتابدهی این تیم‌ها تا مرحله تجاری‌سازی و ورود به بازار فناوری مهیا شده است.

شرکت سلامت الکترونیک کارا سعی دارد با انتخاب هدف‌دار و هدایت فنی تیمها و شرکت­های نوپا و با همکاری سرمایه گذاران به نحوی عمل کند که با جذب سالانه 20 تا 30 ایده همراه با یک سرمایه گذاری منطقی تا آستانه سال 1400حداقل یکصد تیم را جذب نماید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر