درباره شتابدهنده سلامت الکترونیک کارا

کارا، اولین شتاب دهنده تخصصی حوزه سلامت الکترونیک

“کارا” شتاب دهنده ای در حوزه سلامت الکترونیک است که با دیدگاهی نوآورانه و با بهره گیری از توانمندی های جوانان ایرانی خلاق و کوشا، سعی دارد با حمایت از ایده های استارتاپی، شکاف‌های موجود در صنعت سلامت کشور را شناسایی و ترمیم کند.
هدف اصلی کارا، ایجاد بستری مناسب جهت رشد و پیشرفت کارآفرینان جوان کشور است که با حمایت از استارتاپ های خلاق و کسب و کارهای نوپا در زمینه ی مسایل مربوط به حوزه ی سلامت و بهداشت، منجر به اشتغال زایی و بهبود شرایط اقتصادی کشور می شود. استراتژی‌های حمایتی کارا منطبق بر به روز ترین استانداردهای شتاب دهی بین المللی است که با در نظر گرفتن شرایط داخلی کشور طراحی و پیاده سازی می‌شوند.
شتاب دهنده کارا از ایده های خلاق و تیم های سخت کوشی که رویای ایجاد تغییرات بزرگ در دنیای پیرامون خود را در سر می پرورانند، با قدرت حمایت کرده و تمامی امکانات لازم از جمله فضای فیزیکی کار، برنامه های آموزشی تخصصی و آموزش های مرتبط با بازاریابی و راه اندازی کسب و کار، تامین مالی ایده ها و ایجاد راه های ارتباطی با سرمایه گذاران را برای تیم های حاضر در مجموعه فراهم می کند.
محل استقرار شتاب دهنده کارا در یکی از فضاهای اشتراکی استارتاپی بزرگ کشور به نام کارخانه ی نوآوری قرار دارد.
ایده ی ساخت کارخانه ی نوآوری، تأسیس یکی از بزرگ ترین زیرساخت های موجود در خاور میانه برای ارایه خدمات به استارتاپ ها بوده است که هم اکنون این مجموعه در زمینی به مساحت هجده هزار و پانصد متر مربع در غرب تهران، بزرگ ترین مرکز شتاب دهنده در خاور میانه و شمال افریقا به شما می رود. پروژه ی ساخت کارخانه نوآوری در شهریور 1396 کلید خورد و فاز اول آن در آبان 1396 به بهره برداری رسید. بخش های دیگر این مجموعه هم اکنون در حال ساخت هستند.
جالب است بدانید کارخانه نوآوری در محل یک کارخانه قدیمی به نام «الکترود سازی آما» در حال احداث است. “آما” بزرگ ‌ترین تولیدکننده محصولات جوشکاری در منطقه غرب آسیاست و هم اکنون در محل جدید خود مشغول به کار است.
زمینه های فعالیت کارا تمامی زیرشاخه های حوزه ی بهداشت و سلامت از جمله خدمات و محصولات دارویی، تجهیزات پزشکی، تناسب اندام، گیاهان دارویی و طب سنتی، محیط زیست، گردشگری سلامت، سلامت روان و سایر ایده های خلاقانه مرتبط با حوزه ی سلامت و بهداشت را در بر می گیرد.
شتاب دهنده کارا، تمامی خدمات حمایتی شامل فراهم کردن فضای کاری مجهز، مشاوره تخصصی، منتورینگ و آموزش، سرمایه گذاری اولیه، شبکه سازی و ایجاد بستری برای جذب سرمایه گذار را برای تیم های استارتاپی تحت پوشش خود فراهم می کند.